niedziela, 3 sierpnia 2014

SIWE WŁOSY W MODZIE

Pierwsze siwe włosy wzbudzają niepokój, kolejne westchnienia lub decyzję o farbowaniu. Okazuje się jednak, że jest to niepotrzebne gdyż siwe włosy to powód do dumy. .
Siwienie to natura ludzka, świadczy o dojrzałości i o mądrości.  Dlaczego wiele osób uważa, że kobietom nie wypada nosić siwych włosów i koniecznie musimy je farbować?
 Bo inni powiedzą, że kobieta z siwymi włosami jest stara i brzydka !
Promuję  naturalność i pokazuję, że akceptacja siebie to prawdziwy sekret pięknaMożna się starzeć i nadal być piękną :)… To wielka sztuka możliwa dla każdej z nas…
Coraz więcej osób patrzy z uznaniem na kolejny siwy włos na swej głowie lub wręcz farbuje włosy na kolor siwy. Nie jest to może trend bardzo popularny ale widać że nastawienie kobiet z siwizną z roku na rok się zmienia.
W Ameryce coraz prężniej rozwijają się organizacje i strony internetowe skierowane do osób, których ten problem dotyka. Tysiące członków tych portali dzieli się swoją wiedzą na temat procesu siwienia jak i udzielają sobie porad jaki stosować makijaż, który pasuje kobietom o srebrnych włosach. Jak widać trendy zmieniają się nieustannie i to co jeszcze kilka lat temu wydawało się nie do pomyślenia dziś uchodzi za krzyk mody.

Jeżeli ktoś uważa, że siwizna jest okropna to może jedynie próbować powstrzymać  siwienie włosów.

 Melanocyty – to one mają tutaj najwięcej do powiedzenia. Są to komórki, których głównym zadaniem jest wytwarzanie melaniny, czyli substancji, która de facto nadaje nam kolor włosów. Istnieją dwa jej rodzaje. W zależności od tego, której z nich mamy więcej, taką będziemy mieli barwę włosów. To, że zaczynamy siwieć jest wynikiem tego, że w pewnym wieku melanocyty po prostu przestają w pełni sprawnie działać. Proces ten jest w zasadzie nieunikniony, ale można próbować na niego wpływać.

Jak powstrzymać siwienie włosów? 
Zacząć należy od diety. ..To co jemy ma ogromny wpływ na wygląd naszych włosów. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie związane z siwieniem, ale to na nich się skupimy. Musimy przede wszystkim, jak najdłużej zachować żywotność wspominanych wcześniej komórek. Przede wszystkim, nasz jadłospis powinien być zdrowy. Włączamy do niego produkty zbożowe (koniecznie z mąki nieoczyszczonej). Powinniśmy za to unikać jedzenia tego, co może przyśpieszyć proces siwienia. np.. Rafinowany cukier… Lepiej zastąpić go brązową odmianą, chociaż co do zdrowotności tego produktu istnieją uzasadnione zastrzeżenia. Istotną rolę w diecie powinny odgrywać warzywa.
Odpowiedni jadłospis to jedna sprawa, ale można również walczyć z procesem siwienia. Jednym z pomysłów  jest picie raz na 2-3 dni wody z drożdżami. Popularną metodą są też wszelkiego rodzaju naturalne maseczki na włosy. Przygotowywane najczęściej z tego co znajdziemy w domu. Bardzo dobrze sprawdzają się też ekstrakty roślinne, chociażby z nagietka.
Siwe włosy mają inną teksturę niż pozostałe włosy. „Włosy z czasem gubią swoje pigmenty, a w momencie, w którym są już ich całkowicie pozbawione, stają się po prostu białe.” Pierwsze siwe włosy mogą się pojawić w wieku 40, ale równie dobrze i 25 lat. Wiek nie ma tu znaczenia. Chodzi przede wszystkim o  skłonności genetyczne!
 Siwe włosy często są bardziej suche, czasami są grubsze lub cieńsze od włosów z pigmentem lub też zaczynają się kręcić. Mogą przyjmować różne formy u różnych osób. „Włos nie zmienia swojej struktury natychmiast. Jest to długotrwały proces. Na co dzień, trudno jest sobie z tego zdać sprawę, gdyż siwe włosy wkomponowują się w masę włosów na głowie.” .
Pielęgnacja siwych włosów staje się konieczna w momencie, w którym zaczynają one być dość liczne. „Jeżeli siwe włosy stanowią 10 do 15% wszystkich Twoich włosów, nie powinnaś zmieniać swoich przyzwyczajeń. Jednakże, jeżeli ich liczba przekracza 60 do 70%, to ewidentny znak, że należy zmienić podejście do pielęgnacji włosów!” Na przykład, jeżeli Twoje siwe włosy są grube i suche, powinnaś używać odżywek nawilżających, które je zmiękczą. „Od czasu do czasu warto też użyć szamponu lub odżywki przeciwko żółknięciu włosów, dzięki którym unikniesz nieestetycznych, niebieskich refleksów na włosach i trzeba myć szamponem do siwych włosów 
Jednak najlepiej będzie po prostu zaakceptować to, że się starzejemy i nasz organizm w taki sposób nas o tym informuje
Poniżej szampon i pianka do siwych włosów .
joanna-ultra-color-system-szampon-do-wlosow-blond-i-siwych 7017116_grecian-2000-plus-pielegnacyjna-pianka-do-siwych-wlosow-150-ml_1_250x250_FFFFFF_pad_0
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza